Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 17 d.


Komentarai
KOMENTARAI
Drąsi Lietuvos pozicija nusipelnė palaikymo
Rasti Europos šalių, vystančių rimtą užsienio politiką yra nuviliančiai sunku. Didžiosios valstybės – neįskaičiuotinos: Prancūzija vien tuščiai pozuoja, Vokietija – ruošiasi A. Merkel pasitraukimui, paskutinei didžiosios valstybės veikėjos vardo vertai moteriai skaičiuojant paskutiniąsias savo karjeros dienas. Tuo metu Britanija svyruoja tarp priešinimosi Kinijos krečiamoms eibėms ir mėginimų prisivilioti jos turtą.
Komentarai
KOMENTARAS
Afganistanas – atsitraukimas ar pralaimėjimas?
2001 metų rugsėjį teroristų atakos Niujorke ir Vašingtone buvo ką tik sudavusios smūgį Jungtinėms Valstijoms. Vis dėlto Vakarai tuo metu atrodė neįveikiami – ne vien moralės, bet ir karybos požiūriu. Kai vėliau tą mėnesį atvykau į Afganistaną, tikrai atrodė akivaizdu, kad Talibano režimas, priglaudęs atakų sumanytojus iš „al Qaeda“, yra pasmerktas.
Komentarai
KOMENTARAS
J. Bidenas kartoja B. Obamos užsienio politikos klaidas
Numaldyti Vokietiją, laikinai atidėti Rusijos problemą, prioritetą skirti Kinijai – tokia yra J. Bideno administracijos kietos užsienio politikos programa. Šiomis dienomis JAV prezidentas apsilankys G-7 viršūnių susitikime Kornvalyje, šnekučiuosis su NATO Briuselyje ir vyks į Šveicariją akis į akį susitikti su Vladimiru Putinu. Ten bus šiltų žodžių draugams ir šaltų – Rusijos lyderiui.
Komentarai
GEOPOLITIKA
Įspūdingos JAV karinės pratybos Europoje – kontrastas Europos neveiksnumui
Bet kas, abejojantis JAV įsipareigojimais Europos saugumui, turėtų pasižiūrėti neryškius žalsvus vaizdo įrašus iš pratybų „Swift Response“ pradinės fazės manevrų, praeitą savaitę vykusių Estijoje. 400 JAV karių iš 82-osios oro desantininkų divizijos 11 valandų skrido nesustodami iš Fort Brago bazės, kad naktį nusileistų su parašiutais. Jie susijungė su panašia bataliono dydžio kovine grupe, atskraidinta iš Lietuvos.
Komentarai
GEOPOLITIKA
Stengiantis atremti Kinijos spaudimą pravartu neužmiršti ir Rusijos
Ar jums teko skaityti, kaip Rusija mėgina spausti Holivudą? Ar teko girdėti, kad koks nors scenarijus, kritikuojantis Vladimirą Putiną, nebūtų pasiekęs kino studijos? Arba kad koks nors aktorius, viešai sukritikavęs Kremlių, būtų pasmerkęs save faktinei bedarbystei?
Komentarai
RUSIJA
Rytų fronte nieko naujo
Rusija liovėsi telkti pajėgas prie Ukrainos rytinės sienos. Paaiškinimų – daugybė, bet nė vienas jų nėra patenkinamas. Viena teorija – kad
Komentarai
KOMENTARAS
Kinijos vienpartinės valstybės technologinis pranašumas nėra neįveikiamas
Prisimenat „žaliuosius žmogeliukus“? Šios nereguliariosios pajėgos be atpažinimo ženklų tapo Kremliaus užmojų Ukrainoje priešakine linija. Dirbtinai kurstomo chaoso sąlygomis jie atrodė nesustabdomi. Dabar jie atrodo atgyvena. Gerai valdoma šalis pajėgi tokius įsibrovėlius blokuoti, sekti, suimti ir (jei būtina) – į juos šaudyti.
Komentarai
VAKCINŲ DIPLOMATIJA
Skiepai ir akibrokštai
Vakarų šalys susimovė reaguodamos į pasaulinę pandemiją. Turtingosios šalys nusipirko 5,4 mlrd. vakcinų nuo koronaviruso dozių iš 7,8 mlrd. iki
Komentarai
KOMENTARAS
Drąsiems protestuotojams Rusijoje ir Baltarusijoje reikia lyderystės ir paramos
Drąsa ir idealizmas yra būtinos, tačiau nepakankamos sąlygos kovai su tironija. 
Komentarai
RUSIJA
A. Navalno gyvybė pavojuje – Vakarams būtina veikti
Aleksejus Navalnas areštuotas. Ko mes dėl to imsimės? Ar galime spausti Kremlių jį paleisti? Arba bent nenužudyti? Šie klausimai turėtų
Komentarai
Baiminatės Rusijos – paremkite Taivaną
Bet kuri šalis, gyvenanti Vladimiro Putino Rusijos šešėlyje, turėtų užjausti Taivaną. Ši saloje įsikūrusi kinų respublika yra pavyzdinga, įstatymais besivadovaujanti demokratija,
Komentarai
KOMENTARAS
Aplaidumas kibernetinio saugumo srityje neša gausų derlių priešininkams
Kažkokie žmonės nusikopijuoja jūsų raktus. Devynis mėnesius jie kada panorėję landžioja į jūsų namus ir darbovietę, šnipinėdami jūsų slapčiausias privačias kalbas ir darbus. Jūs niekuomet neišsiaiškinsite, ką jie sužinojo ir ar jie tikrai pasitraukė. Į panašią padėtį yra patekę dar apie 18 000 kitų žmonių.
Komentarai
ŠIUOLAIKINIAI TARPTAUTINIAI KONFLIKTAI
Slaptųjų priemonių rinkiniai – paveikesni nei branduoliniai arsenalai
Praeitą savaitę Rusija pasigyrė savo branduoline triada, leisdama raketas iš jūros, sausumos ir oro, kad primintų, jog bent jau pagal savo branduolinį potencialą ji tebėra supervalstybė. Akivaizdu, kad raketos veikia; galima manyti, kad kovinės galvutės irgi atliktų savo paskirtį.
ŽYMA
EDWARDAS LUCASAS